Zápis z jednání výboru dopravy ZHMP, ze dne 13.3. 2008
1
Přítomni: Ing. David Vodrážka, Ing. Karel Březina, Ing. Marcel Rückl, Petr Zajíček, Ing. Vladislav Mareček, Ing. Petr Valenta, Radovan Šteiner, RNDr. Jiří Witzany Ph.D., Ing. Antonín Weinert CSc., Ing. Jan Heroudek
Omluveni: Mgr. Petra Kolínská, Radek Lohynský, Štěpán Šlosár,
Program jednání:
- Nové spojení a ostatní železniční stavby na území hl.m. Prahy (aktuální stav realizace a přípravy)
- Obnova vozového parku Českých drah
- Suburbanizace a její vliv na poptávku po dopravě
- Problematika tramvajové dopravy v centru města (možnost zavedení tramvajové dopravy do centra města, včetně Václavského náměstí)
Ve 14:00 hod přítomné přivítal a jednání zahájil Ing. Vodrážka, který navrhl do programu zařadit bod 5 – změna ÚPn hl.m. Prahy Z 1439/00 ÚPn SÚ hl. m. Prahy „Nová Komořanská“. O projednání nás žádá Výbor Územního rozvoje. A dále zařadit bod různé.
Hlasování: pro: 9
proti: 0
zdržel se: 0
Ověřovatel zápisu:
navržen byl Petr Zajíček
Hlasování: pro: 9
proti: 0
zdržel se: 0
Ověřovatelem zápisu byl zvolen Petr Zajíček
Bod 1: Nové spojení a ostatní železniční stavby na území hl.m. Prahy (aktuální stav realizace a přípravy)
Informaci přednesl Ing. Pavel Mathé, technický náměstek Správy železniční dopravní cesty (déle jen SŽDC). Investorem této akce je SŽDC a panem generálním ředitelem Ing. Janem Komárkem jsem byl pověřen, abych jej zde zastoupil. Podklady, které jste dostaly obsahují akce, které jsou nyní v přípravě a realizaci. Tyto stavby by měly být realizovány do roku 2015.
Nové spojení spolu s modernizací západní části Praha hl.nádraží jsou dvě samostatné akce, které tvoří dohromady jeden celek. Soubor těchto staveb bude kompletně zprovozněn k novému grafikonu v polovině prosince tohoto roku. Koleje Nového spojení budou omezeně zprovozněny prvního září ovšem bez výrazného dopadu na grafikon. Pro cestující to bude znamenat pouze to, že příměstské vlaky od Nymburka a Lysé nad Labem nebudou již jezdit úvratí přes Libeň, ale přímo do Masarykova nádraží.
V rámci modernizace západní části Praha hl.nádraží se jedná o podstatné zlepšení kvality a kultury přepravy cestujících, zkvalitnění prostoru kolejiště včetně haly a rozšíření podchodů. To znamená zlepšení komfortu pro cestující, umožnění rychlejších přestupů neboť příchody k nástupištím budou vybaveny eskalátory. Nástupiště budou vybaveny výtahy pro imobilní cestující.
Rekonstrukce AB Praha Libeň – Praha Holešovice je akce spíše provozního charakteru a má železnici posunout blíže k evropským standardům zabezpečovacího zařízení.
V letních měsících července a srpna by měla proběhnout úplná rekonstrukce železničního roštu v I.vinohradském tunelu včetně trakčního vedení. Tato akce vyžaduje úplnou výluku železničního provozu a tudíž je třeba projednat případné posílení trasy metra B, protože většina příměstských vlaků a i některých rychlíků od Plzně bude muset být ukončena na železničním nádraží Praha Smíchov, tudíž bez přímé vazby na Praha hl. nádraží.
Z hlediska vazeb na hl.m. Prahu bych ještě zmínil modernizaci traťového úseku Praha Běchovice – Úvaly. Dle územního rozhodnutí jsme na této trati vytvořili stavební připravenost pro zastávku Praha – Běchovice střed. Ve spolupráci s hl.m. Prahou se však musí dořešit pěší přístupové cesty, protože stávající přístupové cesty neodpovídají významu této zastávky.
Dovolte mi, abych zde upozornil na traťovém úseku Praha hl. nádraží - Praha Smíchov nesoulad ÚPn hl.m. Prahy se současným názorem městské části Praha 2 ohledně obnovy zastávky Praha Vyšehrad. ÚPn hl.m. Prahy počítá se zastávkou v oblasti Ostrčilova nám. současně městská část toto řešení naprosto odmítá a dává přednost v oblasti Výtoně. Na Výtoni pro toto řešení v současné době nejsou vytvořeny technické a prostorové podmínky s ohledem na vyhlášení kulturní a technické památky na soubor železničních mostů přes Vltavu.
Na akci obnova traťového úseku Praha Hostivař – Praha hl.n. se navrhují dvě nové zastávky v oblasti Zahradního města a v oblasti Edenu. O oblasti Zahradního města městská část Praha 10 navrhla variantní řešení průchodu ulice Průběžné železničním tělesem. Řešení se posuzuje na Útvaru rozvoje města.
Při optimalizaci traťového úseku Lysá n.Labem – Praha Vysočany se rozhoduje o realizaci zastávky Praha - Rajská Zahrada. V této souvislosti bych zmínil dohodu dvou zadavatelů hl.m. Prahy a SŽDC o vzájemné spolupráci.
V případě, že by měl Výbor dopravy zájem přinesl jsem krátkou prezentaci s fotkami skutečného současného stavu stavby Nového spojení ke dni 4.3. letošního roku.
Diskuze:
Ing. Weinert: Mám jenom apel, aby při obnově traťového úseku Praha Hostivař – Praha hl.n. byla zohledněna připomínka Prahy 10 ve věci dvou průjezdů pod zastávkou Zahradní město. Jeden průjezd je vyhrazen pro automobilovou dopravu a druhý je vyhrazen pro tramvajovou a autobusovou dopravu s přímým přístupem na zastávku. Chtěl bych tedy požádat URM, aby vydal svoje stanovisko v nejbližší době a pokud možno souhlasné s MČ Praha 10.
Zajíček: Pouze technický dotaz k traťovému úseku Praha Hostivař – Praha hl.n. Zda zmizí některý z nadbytečných železničních mostů, které jsou nad ulicí V Korytech. Již jsem si všiml, že zde dochází k likvidaci kolejí a zásypem zeminou.
Ing. Mathé: Ano, v rámci této stavby bude omezena mostní konstrukce pouze na finální rozsah železniční tratě. To znamená, že mostní konstrukce bude rapidně zúžena.
Ing. Rückl: Máte dostatek finančních prostředků na přípravu a výstavbu staveb?
Ing. Mathé: V současné době máme dva zdroje financí. Část staveb je uveden v operačním výboru Doprava. Ostatní stavby, které se do indikačního seznamu nedostaly, mají příslib ze strany SFDI o finančním pokrytí.
Návrh usnesení:
- Výbor dopravy ZHMP bere na vědomí předloženou zprávu s přihlédnutím k připomínce Prahy 10, která byla v diskuzi zmíněna.
- Ke stavbě „Optimalizace traťového úseku Praha-Holešovice – Praha-Bubeneč“ Výbor dopravy žádá příslušné útvary hl.m. Prahy a DP hl. m. Prahy k vytváření podmínek, aby prodloužení tramvajové tratě do Podbaby bylo maximálně koordinováno s dokončením železniční zastávky Praha-Podbaba v r. 2010.
- Ke stavbě „Modernizace traťového úseku Praha-Běchovice – Úvaly“ Výbor dopravy v souladu s usnesením RHMP č. 1742 z 23.10.2001 (v němž RHMP „ souhlasí s výhledovým záměrem na vybudování železniční zastávky dle II. varianty studie proveditelnosti pořízené MČ Praha – Běchovice“), podporuje zajištění realizace nové železniční zastávky Praha – Běchovice střed ve vazbě na realizaci stavby SŽDC v letech 2010 – 2011.
· Ke stavbě „Optimalizace traťového úseku Lysá n. Labem – Praha - Vysočany žádá Výbor dopravy příslušné orgány hl. m. Prahy o učinění kroků k dalšímu pokračování realizace nové železniční zastávky Rajská zahrada sdruženou investicí SŽDC a hl. m. Prahy.
Hlasování: pro: 9
proti: 0
zdržel se: 0
Usnesení Výboru dopravy ZHMP bylo schváleno.
Bod 2: Obnova vozového parku Českých drah a.s.
Informaci přednesl Ing. Jiří Schmidt, ředitel odboru rozvoje ČD a.s.. Od 1.2. 2008 jsem členem nového managementu, který nastoupil do Českých drah a.s. za účelem konsolidovat firmu a připravit ji na budoucí oddělení osobní dopravy, které bylo loni v listopadu schváleno Vládou ČR.
Proces oddělení osobní přepravy probíhá v několika liniích. Byla založena expertní skupina ekonomiky jízdy vlaku, jejímž cílem je naprosto přesně vykazovat prokazatelnou ztrátu jednotlivých tratí tak, aby tato systematika byla v souladu s platnou legislativou (národní a evropskou).
Cílem obnovy vozového parku Českých drah je mimo jiné zvýšit kvalitu a bezpečnost přepravy, zajistit plnění jízdního řádu, zajistit nové služby pro cestující, zprostředkovat nové provozní koncepty, zlepšit konkurenční pozici veřejné dopravy a zajistit úsporu veřejných prostředků.
Do konce roku 2007 jsme pořídili 34 jednotek řady 471. Jsou to vozidla vysoce kapacitní, která jsou nasazována na příměstské linky např. Praha – Kolín. Cena vozidla je cca 220 mil Kč. Dále máme 47 modernizovaných motorových vozů 814. V PIDu obsluhují tato vozidla městskou linku Libeň – Roztoky. Dále máme 7 třívozových jednotek řady 814.2. Jsou to vozidla podobné koncepce, která vznikají rekonstrukcí starých motorových vozů. Starší akce je rekonstrukce motorových vozů řady 854, kterých máme 50 a jsou nasazovány jako spěšné vlaky a rychlíky např. na tratě Všetaty a Rakovník. Rekonstruovali jsme 17 přípojných vozů řady 054 a v tomto roce bychom měli rekonstruovat dalších 9 vozů. Dále jsme nakoupili 5 nových řídících vozů řady 954 a 954.2.
V letošním roce chystáme nákup pomocí úvěrové služby 8 jednotek řady 471. Dále chystáme nákup 22 modernizovaných motorových jednotek 814 pomocí státního programu pro obnovu vozového parku drážních vozidel. Tento program budeme aplikovat i na nákup sedmi třívozových jednotek řady 814.2, 6 řídících vozů řady 954 a 9 modernizovaných vozů řady 054. Pro rok 2008 je úhrnná investice do vozového parku 2 mld. 220 mil Kč.
Diskuze:
Zajíček: Jak dalece jsou zkoordinované nákupy vozidel s připravovanými změnami s ohledem na výstavbu Nového spojení a s elektrifikací železničních tratí?
Ing. Schmidt: Koordinace a spolupráce je na několika úrovních a na nejvyšší možné míře právě s ohledem na skutečnost, že náš nově vznikající odbor převzal některé pracovníky z odboru strategie, kteří se na původním odboru zabývali zákaznickou péčí o infrastrukturu z hlediska dopravce.
Ing. Adámek: Elektrifikace v příštím roce bude například zavedena na trati Lysá nad Labem – Milovice. Zde budou nasazeny vozy 471, které budou zajíždět tedy až do Milovic, to znamená, že ze satelitního města bude přímá dopravní návaznost až do centra hl.m. Prahy.
Návrh usnesení: Výbor dopravy ZHMP bere na vědomí předloženou zprávu.
Hlasování: pro: 9
proti: 0
zdržel se: 0
Usnesení výboru dopravy ZHMP bylo schváleno.
Bod 3: Suburbanizace a její vliv na poptávku po dopravě
Materiál přednesl Ing. Pavel Procházka, pověřen řízením ROPIDu. V devadesátých letech minulého století začalo docházet k bouřlivému rozvoji urbanistických aktivit na hranici hl.m. Prahy a středočeského kraje. Vlivem neexistence územního plánu středočeského kraje docházelo k nekontrolované výstavbě bytových jednotek, ale i logistických center a dalších aktivit. Tyto aktivity předurčily současný stav přes hraniční dopravy mezi hl.m. Prahou s středočeským krajem. V ranní a odpolední špičce zejména v silniční dopravě jsme v současné době již na hranici průjezdnosti. Ustavením středočeského kraje se situace zlepšila, neboť je snaha o vyřešení tohoto problému. Z prostorových důvodů je bohužel již v některých lokalitách nemožné na významných příjezdových komunikacích vyhradit tzv. buspruhy, protože v mnoha lokalitách došlo k odprodeji případných pozemků. V Jesenici vznikl projekt tzv. metrobusu neboli přivaděče autobusové dopravy. Jedná se o specielní komunikaci vyhrazenou pouze pro autobusovou dopravu. Původní myšlenka byla tento přivaděč dovést na Jižní město do oblasti Chodova či Opatova. V současné době se obce přiklání i s ohledem na finanční náročnost využít možnosti nově uvažované linky trasy metra D a tento přivaděč umístit do Písnice. Projekt se snaží Středočeský kraj zapracovat do svého územního plánu. Vlivem nárůstu počtu obyvatel zejména v bývalých okresech Praha-východ a Praha-západ dochází k razantnímu posilování veřejné zejména autobusové dopravy. Bohužel některá návazná obratiště u stanic metra již tento nápor autobusové dopravy kapacitně nezvládají. V této souvislosti se projevuje i nedostatek řidičů vlivem nerovnoměrného zatížení dopravců s ohledem na ranní špičku. Sedlová nebo víkendová doprava není tak silná. Snažíme se vymýšlet dopravní opatření, která by situaci zlepšila. Např. se snažíme tlačit dopravce k nákupu kloubových autobusů, které jsou v poměru cena/výkon výrazně výhodnější a zlepšují proběh vozidel. Probíhají i jednání mezi ROPIDem, Útvarem rozvoje hl.m. Prahy a odborem regionálního rozvoje středočeského kraje, které povedou k bližší spolupráci.
Diskuse:
Zajíček: Myšlenka metrobusu je chválihodná, ale nekoresponduje s ní technický stav komunikací v radiálních směrech zejména s ohledem na průjezdní profily či na výstavbu malých okružních křižovatek.
Procházka: V projektu metrobusu jde o speciální komunikaci vyhrazenou pouze autobusové dopravě. Obce jsou srozuměny s tím, že z hlediska investičního se bude jednat o náročný projekt, který může být funkční až po dostavbě trasy metra D. Do této doby můžeme v stávajících uličních prostorech obcí dělat drobné technické úpravy. Např. v Jesenici se připravuje projekt autobusového terminálu, který by umožnil autobusové zastávky přesunout mimo hlavní komunikaci a tím zvýšil bezpečnost cestujících.
Návrh usnesení: Výbor dopravy ZHMP bere na vědomí předloženou zprávu
Hlasování: pro: 9
proti: 0
zdržel se: 0
Usnesení Výboru dopravy ZHMP bylo schváleno.
Bod 4: Problematika tramvajové dopravy v centru města (možnost zavedení tramvajové dopravy do centra města, včetně Václavského náměstí)
Zprávu přednesl Ing. Dohnal, vedoucí oddělení strategie. Zavedení tramvajové dopravy na Václavské náměstí je mediální záležitostí pro laickou o odbornou veřejnost. Tramvajová doprava na Václavském náměstí byla zrušena v souvislosti se zavedením trasy metra A. Následně probíhaly diskuse zda tuto trať obnovovat či neobnovovat. Platný Územní plán hl.m. Prahy ve své grafické části tuto trať nemá nicméně v textové části je uváděn odkaz na následně zpracovanou studii pražské památkové rezervace, která se problematikou zabývala. Konkrétní rozhodnutí však v této věci nepadly. Zhruba před pěti lety Dopravní podnik hl.m. Prahy zadal vypracovat studii tramvajové dopravy na Václavském náměstí. Tato studie obsahuje několik alternativ. Přínosy zavedení tramvajové dopravy na Václavské náměstí jsou z hlediska Dopravního podniku hl.m. Prahy rozšíření manipulačních prostorů obzvláště pak v oblasti Ječné a navazujících komunikací. Z hlediska cestujících jde o plošné pokrytí přilehlého území a zkrácení docházkové vzdálenosti a nenucení cestujících vstupovat do metra na velice krátké vzdálenosti.
Dále se uvažuje s navazujícím úsekem mezi Václavským náměstím a ulicí Bolzanova, který se předpokládá ulicí Washingtonova s přímým kontaktem na hlavní nádraží a dále do ulice Bolzanova. Další úvahou bylo obnovení tramvajové dopravy v ulici Na Florenci, která by umožnila likvidaci tramvajové smyčky Těšnov. Existuje předpoklad, že výše uvedené změny by měly být zohledněny při tvorbě nového Územního plánu hl.m. Prahy.
Mgr. Koželuh: Úřad městské části Praha 1 podporuje návrat tramvaje na Václavské náměstí na úroveň ulice Jindřišská - Vodičkova. Zároveň navrhujeme ve změně ÚPn hl.m. Prahy vyústění do ulice Washingtonova. Situaci je třeba optimalizovat i s ohledem na plánovanou výstavbu podzemních garáží na Václavském náměstí. K návratu tramvaje do ulice Na Florenci nemáme vůbec žádné námitky. Dále Praha 1 podporuje přeložení magistrály za Národní muzeum. Obě navrhované řešení (povrchové či podzemní) jsou v zásadě možná. Pro městkou část Praha 1 je ovšem málo přijatelné zavedení tramvajové dopravy do ulice Národní třída a ulice 28. října. O návratu tramvaje do ulice Na příkopě jsme ochotni diskutovat.
Diskuze:
Zajíček: Vedení Národního muzea tento týden představilo projekt tunelového propojení s budovou bývalého federálního shromáždění. Z toho plyne, že veškeré projekty v této oblasti musí být v koordinaci.
Ing. Dohnal: V předloženém materiálu je tato záležitost zmíněna, avšak v současné době nemáme k dispozici podrobnější informace.
Ing. Březina: Z hlediska priorit zajišťování obslužnosti města nepovažuji zavedení tramvajové dopravy na Václavské náměstí jako prioritu číslo jedna. Nejprve je třeba zajistit obslužnost okrajových částí města např. prodloužení trasy metra A či stavbu trasy metra D.
Šteiner: Dovolil bych si nesouhlasit s kolegou Březinou. Právě v souvislosti se zmíněným tunelovým propojením Národního muzea s budovou bývalého federálního shromáždění máme jedinečnou šanci uskutečnit tento návrat. Nehledě na skutečnost, že Ministerstvo dopravy ČR v souvislosti s rekonstrukcí Národního muzea přislíbilo možnost finančně se podílet na dopravním řešení této lokality. Příští jednání na toto téma proběhne velké jednání u náměstka ministra dopravy pana Hodače, kde bychom si měli vyjasnit finanční možnosti města a SFDI. Ještě bych dodal, že rozhodně není prioritou města zavést tramvajovou dopravu do dolní části Václavského náměstí.
Ing. Weinert: Chtěl bych vědět na základě čeho se přijala myšlenka zavedení tramvajové tratě na Václavské náměstí. Zdali existují nějaké analýzy a podklady abychom k tomuto kroku mohli přistoupit.
Mgr. Koželuh: Základním důvodem proč Praha 1 podporuje zavedení této tramvaje je ambice městské části v nejbližší době zrekonstruovat Václavské náměstí. V této souvislosti připravujeme rekonstrukci Vrchlického sadů, což samozřejmě i ovlivní zavedení tramvajové trati na Václavské náměstí.
Ing. Šubrt: V rámci své diplomové práce na dopravní fakultě ČVUT v letech 1999-2004 jsem zpracoval velmi rozsáhlou studii na téma návratu tramvají na Václavské náměstí. Myslím, že by bylo vhodné situaci posuzovat z komplexního hlediska. Je třeba tedy zhodnotit jak bude vypadat doprava v klidu s ohledem na zóny placeného stání či s ohledem na výstavbu hromadných garáží, dále jak bude vypadat mýtný systém a jak bude tento systém fungovat či zda metro trasy D bude vedeno v blízkosti této oblasti apod.
Ing. Vodrážka: Myslím si že je důležitá věc, že zástupci MČ Praha 1 se shodují s materiálem, který byl předložen Dopravním podnikem hl.m. Prahy. Samozřejmě, že na tuto problematiku mohou být různé pohledy zastupitelů hl.m. Prahy, zástupců Dopravního podniku hl.m. Prahy a zástupců Prahy 1. Myslím si, že k tomuto bodu není třeba přijímat jakékoliv usnesení, neboť je to první nástřel, který jsme k tomuto bodu zde měli. Ale považuji za důležité, že zde dochází ke shodě mezi MČ Praha 1, Dopravním podnikem hl.m. Prahy a i částečně členů Výboru dopravy ZHMP.
Bod 5: Změna ÚPn hl.m. Prahy Z 1439/00 ÚPn SÚ hl. m. Prahy „Nová Komořanská“.
Ing. Cvetlerová: Změna ÚPn hl.m. Prahy Z 1439/00 byla projednána v konceptu ve dvou variantách. První varianta byla vybrána na základě studie kterou pořídil OMI MHMP. Byla vybrána z několika variant. Výsledná varianta byla podkladem pro zpracování změny. Na základě požadavku občanského sdružení URM zpracoval ještě druhou variantu, která byla vedena mostem přes Vltavu a byla napojena na ulici Strakonickou a následně na Pražský okruhu. Po projednání změny konceptu se ukazuje jako lepší varianta č.1, která je vedena po nábřeží Vltavy. Všechny dopravní orgány a organizace a zastupitelé dotčených městských částí tuto variantu doporučují ke schválení v konceptu a následném zapracování do návrhu výsledné změny. Chtěla bych Vás požádat, abyste na dnešním jednání jednu z těchto variant podpořili, protože do návrhu změny ÚPn můžeme jít pouze v jedné variantě.
Diskuze:
Zajíček: Jelikož již došlo k prvnímu posouzení dotčenými orgány státní správy a došlo po diskusi i s Ministerstvem dopravy k jednotnému stanovisku, které podporuje i úřad městské části Praha 12 tzn. napojení před komořanským tunelem. Domnívám se, že bychom tuto variantu měli podpořit.
Valenta: Také se připojuji k variantě č. 1, neboť varianta č. 2 není vhodná z hlediska zatížení mostu Závodu míru, které je dnes téměř na hranici.
Návrh usnesení: Výbor dopravy ZHMP schvaluje variantu č.1 předloženého materiálu.
Hlasování: pro: 9
proti:0
zdržel se:0
Usnesení výboru dopravy ZHMP bylo schváleno.
Bod různé: Návrh zadání územního plánu hl.m. Prahy
Ing. Vodrážka: Před jednáním jsem byl požádán, abych s Vámi tento bod projednal. Nicméně vzhledem k tomu, že je to velmi důležitý materiál, rozhodně nechci, abychom dnes o tomto materiálu hlasovali. Vzhledem k tomu, že tento bod bude nutné projednat dříve než za měsíc chtěl bych Vás požádal, abyste případné připomínky směřovali na Útvar rozvoje města a usnesení k tomuto bodu přijmeme formou per-rollam.
Dále do různého:
Zajíček: Na jednom z minulých jednáních Zastupitelstva HMP interpeloval kolega Macek možnost změny zásad pro parkování v zónách placeného stání. Jednalo se o umožnění dispozice parkovacími kartami jiných osob a jinými vozidly. Pokud se vůbec bude o tom jednat, chtěl bych upozornit na velký počet příspěvkových organizací jak města tak i městských částí, které nemají vlastní prostory pro parkování. Bylo by vhodné, aby organizace zřízené městem nebo městskými částmi dostali k dispozici alespoň jednu kartu. Jedná se např. o základní a střední školy apod.
Ing. Vodrážka: Nejlépe by Vám odpověděl první náměstek primátora Mgr. Blažek. Požadavků na výjimky do zóny placeného stání je celá řada a většina z nich se jevila jako extrémně důležitá. Ovšem jakákoliv výjimka roztočí spirálu dalších legitimních výjimek. Poprosil bych, aby odbor dopravy MHMP k tomuto zpracoval stanovisko zdali je něco takového možné. Existuje časová (2 hod) parkovací karta, kterou si v současné době může opravář zakoupit.
Dále do různého:
Smolík: Jménem firmy Skanska a Ředitelství silnic a dálnic ČR bych vás chtěl pozvat na prorážku stoupací části tunelu Komořany - Cholupice, stavby 513 Pražského okruhu, která se bude konat dne 18.03. ve 13 hod na portálu tunelu v Komořanech.
Ing. Vodrážka: Asi všichni do svých schránek dostali dopis od městské části Praha Zličín ohledně zprůjezdnění komunikace Na Radosti. Domnívám se, že větší vyhodnocení a stanovisko k dopisu bychom měli přijmout až po té půlroční zkušební době.
Ing. David Vodrážka
předseda výboru dopravy
Petr Zajíček
ověřovatel zápisu
Ing. Jan Heroudek
tajemník výboru dopravy