Zápis z 5.jednání výboru ZHMP pro výchovu a vzdělání
Ze dne 20.5. 2002
Výbor pro výchovu a vzdělávání Zastupitelstva hlavního města Prahy
Z á p i s
z jednání 5. zasedání výboru konaného dne 20. 5. 2002
___________________________________________________________________________
Místo : zasedací místnost MHMP Zelený salonek, Mariánské nám. 2, Praha 1
Přítomni : Doc. Ing. Zdeněk Trojan, CSc., Ing. Jan Tomčík , RNDr. Milan Press,
RNDr. Miroslav Prokeš, p. Tomáš Szennai, Mgr. Ivan Martínek
Omluveni: Ing. Petr Bratský, Ing. Petr Krejčí, RNDr. Igor Němec, pí Hana Žižková,
Hosté :
Ing. arch. Petr Durdík, Ing. Miroslav Tatíček - Útvar rozvoje hlavního města Prahy ;
Ing. Dáša Hostašová, Ing. František Kunc, Mgr. Dana Leimerová – odbor SKU MHMP;
Mgr. Libuše Jiráčková, Mgr. Jana Knotková - odbor OMT MHMP;
Mgr. Helena Hainová, ředitelka Speciální základní školy v Praze 5, Na Zlíchově
Ing. Jan Kosek, asistent radního, Lenka Vlastníková, asistentka předsedy výboru;
__________________________________________________________________________
Jednání řídil Doc. Ing. Trojan, CSc., předseda výboru.
Jednání bylo zahájeno v 16.00 hod. a ukončeno v 19.10 hod.
Program a obsah jednání :
1. Kontrola zápisu ze 4. zasedání výboru dne 15.4. 2002 - zápis schválen bez připomínek.
2. Návrh zadání změn Územního plánu sídelního útvaru hl.m. Prahy - vlna 03, část školství
Zástupci sekce Útvar rozvoje hlavního města Prahy Ing.arch. Petr Durdík a Ing. Miroslav Tatíček formou projekce představili a podrobně komentovali výběr návrhů zadání změn 03 Územního plánu hl.m. Prahy (dále jen “ÚPn HMP”), které se týkaly školství na území hl.m. Prahy. Celý návrh byl jako Tisk 0886 projednán v Radě hl.m. Prahy dne 7.5.2002 s přijetím usnesením č. 0644 a bude předložen na jednání ZHMP dne 30.5.2002. Kompletní materiál je k dispozici na internetové adrese www.praha-mesto.cz. Při projednávání v ZHMP bude ještě možnost přeřazení ze seznamu změn doporučených ke schválení do seznamu změn doporučených k neschválení a naopak (Přílohy č. 3 a č. 4 k Tisku 0886).
Po diskusi a zodpovězení dotazů k jednotlivým návrhům, které se týkaly plánovaného rozvoje výstavby v uváděných lokalitách a vlastnických práv k pozemkům, členové výboru vyjádřili souhlas s úpravami v souladu s citovaným usnesením Rady hl.m. Prahy.V diskusi bylo připomenuto, že jistým problémem ve vztahu školství k ÚP hl.m. Prahy je zachování stávajících i plánovaných školských zařízení ve prospěch školství bez ohledu na hranice MČ.
Závěr: Výbor s o u h l a s í s navrženými úpravami zadání změn 03 Územního plánu hl.m. Prahy týkajících se školství tak, jak je uvedeno ve znění usnesení Rady hl.m. Prahy č.0644 ze dne 7.5.2002.
Schváleno jako bod usnesení všemi pěti přítomnými členy, tj. nadpoloviční většinou všech členů výboru.
3. Vyhodnocení grantů hl.m. Prahy pro volný čas a sport a tělovýchovu za rok 2001
a grantová politika na rok 2003
A/ granty pro oblast volného času dětí a mládeže
Mgr. Martínek, ředitel Odboru uměleckých škol, mládeže a tělovýchovy MHMP (OMT MHMP), seznámil přítomné s průběhem a výsledky grantového řízení za rok 2001. Při rekapitulaci uvedl, že ve sledovaném roce bylo podáno celkem 1354 projektů v celkové výši požadované částky 68 602 649, 90 Kč. Celkově byla přidělena částka 21 045 500,- Kč na 1047 projektů. Zbývající finanční prostředky ve výši 2 654 500,- Kč Rada hl.m. Prahy odsouhlasila k využití pro aktuální potřeby pražských domů dětí a mládeže. Zpráva o zpracování, průběhu a výsledcích grantů a navrhovanými závěry pro rok 2003 je přiložena k zápisu.
Mgr. Martínek dále otevřel problém nedodržování stanovených náležitostí a termínů ze strany žadatelů při podávání grantů a jejich vyúčtování, při pořádání táborů pak nedostatečné upřesnění místa jejich konání. Tyto problémy se vyskytovaly u některých organizací opakovaně, ačkoliv tu byla možnost každodenních konzultací na odboru OMT MHMP. Dohlídek a kontrol táborů se spolu s pracovníky OMT MHMP účastnili i někteří členové výboru. Zatím OMT MHMP ani grantová komise nevolily striktní přístup, tj. vyřazení projektů z grantového řízení, pro rok 2003 jej však Mgr. Martínek navrhl uplatnit a formulovat přímo do grantových podmínek. Další návrhy pro příští rok uvádí odbor ve výše uvedené zprávě o vyhodnocení grantů.
V diskusi Dr. Prokeš upozornil, že je třeba grantové podmínky nastavit tak, aby se neobrátily proti zájmu dětí, neboť stejná organizace může mít i každý rok nové, nezkušené pracovníky. Dále uvedl, že je třeba poskytnout organizacím podmínky pro jejich větší profesionalitu, tj. například zrušit omezení příspěvku na mzdy a současně jim poskytnout větší jistotu - zavést postupně 2leté a 4leté granty. P. Szennai vyjádřil názor, že hl.m. Praha, které poskytuje organizacím značné finanční prostředky, musí zcela nekompromisně vyžadovat jejich vyúčtování v požadované kvalitě a termínu, tyto podmínky je třeba zahrnout do smluv. S tímto názorem souhlasili i ostatní členové, Dr. Prokeš s dodatkem, že je nutné rozlišovat opakované případy od prvního pochybení. Ing.Tomčík připomněl nutnost umožnění přístupu a získání grantů školám a školským zařízením.
Pro rok 2003 byly v další diskusi navrhovány nové programy, např. podpora činnosti školních a dětských parlamentů a vyhlášení grantů pro vzdělávání. Doc. Trojan připomněl potřebu vyhodnotit program “Výchovně vzdělávací projekty s partnerskými městy” nově vyhlášený pro rok 2002 a aktuálně pak upravit podmínky pro další rok.
Závěr: Výbor
1. b e r e n a v ě d o m í zprávu o vyhodnocení grantů pro volný čas, kterou přednesl ředitel OMT MHMP Mgr. Martínek,
2. ž á d á Mgr. Martínka, aby ve spolupráci se SKU MHMP předložil na příštím jednání výboru dne 17.6.2002 návrh na vyhlášení grantů pro rok 2003 s ohledem na připomínky a náměty uplatněné v diskusi na dnešním jednání výboru.
Schváleno jako body usnesení všemi pěti přítomnými členy, tj. nadpoloviční většinou všech členů výboru.
B/ granty pro sport a tělovýchovu
Mgr. Martínek informoval o vyhodnocení grantů v této oblasti za rok 2001. Uvedl, že celková výše přidělených finančních prostředků činila ve sledovaném roce 93 500 000,- Kč, z toho na programy podpory sportu a tělovýchovy pro městské části, školy a školská zařízení a subjekty působící v oblasti sportu a tělovýchovy v hl.m. Praze 91 058 000,- Kč a na sportovní akce konané se spolupořadatelstvím hl.m. Prahy 2 442 000,- Kč. Požadavky, stejně jako v minulých letech, několikanásobně převyšovaly uvedenou celkovou částku. Celkově bylo podáno 446 žádostí (kromě spolupořadatelství) s výší požadavku přes 460 mil. Kč. Finanční prostředky byly čerpány etapově podle termínů uzávěrek vyhlášených programů.
I když se u některých žadatelů objevily obdobné problémy s termíny a vyúčtováním jako u grantů pro volný čas, celkově je ve zprávě o vyhodnocení grantů v oblasti sportu a tělovýchovy konstatováno, že naprostá většina realizátorů projektů podmínky vyplývající z darovacích smluv splnila. Vůči několika málo organizacím, které podmínky nedodržují, bude postupováno obdobně jako v případě grantů pro volný čas. Podrobná zpráva je přiložena k zápisu.
Mgr. Martínek na závěr uvedl, že o grantovou politiku hlavního města na tomto úseku je trvalý a velký zájem a je proto třeba v této cestě pokračovat a dále ji rozvíjet. Návrh na vyhlášení grantů na rok 2003 předloží OMT MHMP na červnovém zasedání výboru. Vedle stávajících programů bude navržen nový speciální program pro základní školy s rozšířenou tělesnou výchovou.
Závěr: Výbor b e r e n a v ě d o m í zprávu o vyhodnocení grantů pro sport a tělovýchovu za rok 2001, kterou přednesl ředitel OMT MHMP Mgr. Martínek.
Schváleno jak bod usnesení všemi pěti přítomnými členy, tj. nadpoloviční většinou všech členů výboru.
4. Návrh na přidělení bytů pro učitele
Podle požadavku z minulého zasedání výboru předložil Odbor školství MHMP (SKU MHMP) nový, rozšířený a doplněný návrh na přidělení 6 bytů z nové výstavby a 1 uvolněného bytu v bytovém fondu hl.m. Prahy pro učitele pražských škol. Návrh s doporučeným pořadím žadatelů, který sestavila pracovní komise SKU MHMP, komentovala Mgr. Leimerová. Návrh na přidělení bytů u každého ze 7 jednotlivých typů bytů uvádí vždy dva uchazeče v doporučeném pořadí, dále obsahuje charakteristické údaje o žadatelích, jejich potřebnosti pro školství, současné bytové situaci a další údaje. Předložený materiál obsahuje rovněž přehled všech žádostí učitelů o byt podle stavu k 22.4.2002.
Členové výboru po seznámení s předloženými údaji vyjádřili souhlas s navrženým přidělením bytů žadatelům v pořadí doporučeném na prvním místě. Předseda výboru návrh na přidělení bytů následně předloží předsedovi bytové komise Rady hl.m. Prahy.
Závěr: Výbor
1. s o u h l a s í
1.1. s přidělením 6 bytů schválených usnesením Rady HMP č. 0097 ze dne 29.1.2002 pro pražské učitele těmto učitelům:
- Mgr. Juraji Liškovi, Gymnázium Jana Nerudy, Hellichova 3, Praha 1
- Mgr. Ireně Pražákové, SOU U Krbu 521, Praha 10
- Mgr. Viktoru Liškovi, Jedličkův ústav a školy pro tělesně postižené,
V Pevnosti 4, Praha 2
- Simoně Mitinkové, Základní škola Alžírská 680, Praha 6
- Mgr. Veronice Fojtové, SZŠ a VZŠ 5. května 51, Praha 4
- Mgr. Michalu Hrdličkovi, Gymnázium Voděradská 900/2, Praha 10
1.2. s přidělením uvolněného bytu 2 + kk po pí Simoně Mitinkové paní PhDr. Dagmar Ingeborg Kosek, Gymnázium Litoměřická 726, Praha 9
2. u k l á d á ředitelce SKU MHMP zpracovat jednací řád pracovní komise pro přidělování
bytů učitelům a kritérií pro výběr žadatelů podle zápisu z jednání Výboru pro výchovu a
vzdělávání dne 15.4.2002. Termín předložení do výboru: 17. 6. 2002
Body 1 a 2 schváleny jako body usnesení všemi pěti přítomnými členy, tj. nadpoloviční
většinou všech členů výboru.
5. Úpravy rozpočtu hlavního města Prahy v kapitole školství
K úpravám rozpočtu na rok 2002 hovořil Ing. Kunc, zástupce ředitelky odboru SKU MHMP. Uvedl, že školství je financováno ze dvou zdrojů - přímé náklady na školství financuje stát, provozní náklady zřizovatel. Na výdaje hrazené státem provedl SKU MHMP normativní rozpis podle metodiky financování MŠMT, na provozní výdaje hrazené hl.m. Prahou stanovil krajské normativy. Byl tak proveden rozpis 5 370 000 tis. Kč poskytnutých MŠMT na cca 800 škol a školských zařízení, z toho 242 škol zřizovaných hl.m. Prahou. Tento rozpis byl se všemi školami jednotlivě projednán a dne 30.4.2002 Radě hl.m. Prahy předložen návrh na úpravu rozpočtu. Rada s návrhem vyjádřila souhlas usnesením č. 0612 ze dne 30.4.2002 s tím, že je vytvořena rezerva ve výši 58 701 tis. Kč s použitím na nájemné v objektech městských částí ve výši cca 46 mil. Kč, na změny výkonů v síti škol od září 2002 ve výši cca 3,8 mil. Kč a na dofinancování bývalých městských škol ve výši cca 8,9 mil. Kč. Návrh na dofinancování bývalých městských škol byl již Radě předložen a schválen jejím usnesením č. 0682 ze dne 14.5.2002. Rozdělení prostředků z rezervy na nájemné je vázáno na výsledky jednání s MČ o odsvěření majetku. Závazný rozpis rozpočtu na rok 2002 je uveden v Příloze č. 1 k usnesení Rady hl.m Prahy č. 0612 ze dne 30.4.2002.
Návrh úprav rozpočtu v kapitole školství bude předložen do ZHMP dne 30.5.2002.
V diskusi se členové výboru zajímali o průměrný plat učitelů a jeho navýšení. Ing. Kunc k tomu uvedl, že na platy učitelů obdrželo hl.m. Praha pro rok 2002 od MŠMT o cca 34 mil. Kč méně, město tento schodek pokrylo ze svých zdrojů s tím, že na MŠMT bude tato částka vyžadována dodatečně. Na rozdíl od některých jiných krajů tedy v Praze nedošlo k úpravě na úkor škol. Dále v diskusi zazněla potřeba postupně zvyšovat rozpočet škol na vyšší úroveň srovnatelnou s úrovní, které zabezpečovalo město bývalým městským školám, a to zejména na úseku platů. Je třeba provést podrobnější analýzu a návrh postupného narovnání.
Závěr: Výbor b e r e n a v ě d o m í informaci zástupce ředitelky SKU MHMP Ing. Kunce o úpravách rozpočtu v kapitole školství na rok 2002.
6. Technický stav škol zřizovaných hl.m Prahou
Ing. Kunc informoval o aktualizaci katalogu investičních akcí ve školství s realizací v letošním roce. Uvedl, že v roce 2002 bude vynaloženo na tyto akce celkem cca 411 mil. Kč, z toho z prostředků hl.m. Prahy cca 150 mil. Kč a další příslib je ve výši 65 mil. Kč. Kromě toho hledá hl.m. Praha další možnosti posílení finančních zdrojů, neboť i přes zmíněné značné prostředky vyčleněné pro tento účel je výše požadavků stále vysoká :
v kategorii A (havarijní stav) cca 1 097 tis. Kč, v kategorii B (akce nutné) cca 712 mil. Kč a v kategorii C (akce potřebné) cca 500 mil. Kč. Dále Ing. Kunc zdůraznil, že je na rozdíl od minulých let nyní u všech škol důsledně vyžadována tvorba odpisů k vytvoření finančních prostředků na udržování stavu budov.
Závěr: Výbor b e r e n a v ě d o m í informaci odborů SKU a OMT MHMP, které si uvědomují složitost technického stavu škol a školských zařízení na území hl.m. Prahy a potřebu tento stav řešit.
7. Problematika škol
a) Speciální základní škola Na Zlíchově 19, Praha 5
Na žádost člena výboru p.Szennaie byla přizvána na jednání ředitelka Speciální základní školy pro žáky se specifickými vývojovými poruchami chování Mgr. Helena Hainová, která přítomné seznámila s nedostatečností prostor a vybavení své školy a požádala o pomoc při získání nových prostor pro činnost školy a její rozvoj. Škola se nachází ve staré budově bez vlastního stravovacího zařízení, s nevyhovujícími učebnami, minimálním zázemím pro učitele, přitom vzhledem ke stavebnímu stavu budovy nelze podle odborníků uvažovat o nástavbě či přístavbě. Pí ředitelka dále informovala o významu této speciální školy s celopražskou působností pro vzdělávání a pro další uplatnění žáků, se kterými běžné školy neumějí pracovat a jichž rok od roku přibývá. Škola metodicky spolupracuje s řadou dalších specializovaných zařízení. Jejím zřizovatelem byl do 1.1.2001 stát, od tohoto data přešla pod zřizovatele hlavní město Praha. Součástí této školy je zvláštní škola a školní družina.
Ředitelčin popis situace potvrdila Mgr. Leimerová z odboru SKU MHMP. Současně však dodala, že odbor nemůže doporučit zvýšení kapacity školy, neboť nepokládá za vhodné koncentrovat žáky s uvedenými problémy do jediné školy v Praze. V Praze 10, V Olšinách 67 funguje zatím se třemi třídami druhá Speciální základní škola pro žáky se specifickými vývojovými poruchami chování, což umožňuje snadnější dostupnost v rámci pražského regionu. SKU MHMP však souhlasí s potřebou najít pro speciální školu se sídlem Na Zlíchově nové prostory. Zatím se to nedaří, pouze MČ Praha 5 nabídla menší objekt po bývalé mateřské škole.
Po diskusi a zodpovězení dotazů týkajících se mimo jiné celkové potřeby tříd pro žáky s poruchami chování v hl.m. Praze se přítomní členové výboru shodli na tom, že škole je třeba s ohledem na stav budovy a hygienické předpisy pomoci hledat nové prostory (popř.snížit stávající kapacitu školy).
Závěr: Výbor
1. b e r e n a v ě d o m í informaci o situaci ve Speciální základní škole a Zvláštní škole pro žáky s poruchami chování Na Zlíchově, Praha 5,
2. k o n s t a t u j e, že zachování tohoto zařízení a rozvoj tohoto typu škol v hl.m. Praze je žádoucí,
3. ž á d á odbor SKU MHMP, aby ve spolupráci s ředitelkou školy řešil situaci a připravil návrh na další rozvoj tohoto typu škol v hl. m. Praze.
Poznámka: tyto body nejsou uvedeny v usnesení - výbor při jejich projednávání nebyl usnášeníschopný.
b) Školy a školská zařízení v objektech Křejpského a Ke Kateřinkám v Praze 4, Kupeckého v Praze 2 a v dalších objektech - návrh na komplexní řešení využití prostor
K tomuto bodu hovořila Mgr. Leimerová z odboru SKU MHMP a informace doplnila ředitelka odboru Ing. Hostašová. Členové výboru dostali k dispozici písemnou informaci s návrhem řešení situace, která vznikla uvolněním objektu v důsledku sloučení ZŠ Křejpského se ZŠ Ke Kateřinkám v Praze 4, a to od 1.7.2002 (rozhodnutí Zastupitelstva Městské části Praha 11 usnesením ze dne 22.11.2001). Sloučení se ve svých důsledcích bude podle předloženého návrhu týkat více škol, mimo jiné i objektu speciální školy v ul. Kupeckého v Praze 2, přesunu detašovaných pracovišť některých středních škol a přesunů dalších škol či jejich částí. Cílem návrhu je řešit prostorovou situaci komplexně, vhodně využít uvolňovaných prostor k umístění celých škol do lépe vyhovujících prostor a zrušit nebo snížit počet detašovaných pracovišť.
V diskusi doplnili informace o některých školách Ing. Tomčík a Doc. Trojan s tím, že návrh je třeba detailně dopracovat a o jednotlivých krocích průběžně jednat a informovat zúčastněné městské části, MŠMT, ředitele škol a sociální partnery
Závěr: Výbor byl seznámen s výše uvedenými záměry a doporučuje SKU MHMP urychleně dopracovat detailní postup.
8. Schola Pragensis
Ředitelka SKU MHMP Ing. Hostašová komentovala Tisk 1046 k vyhodnocení sedmého ročníku SCHOLA PRAGENSIS 2002, který je předkládán Radě hl.m. Prahy. Tento festival pražských škol konaný v roce 2002 poprvé v prostorách výstaviště PVA Letňany měl velmi dobrou návštěvnost, lze jej hodnotit jako úspěšný a je žádoucí pokračovat v této tradici. Ve srovnání s loňským ročníkem se jej zúčastnilo více vystavovatelů, náklady byly celkově o cca 190 tis. Kč nižší. Pro příští rok je navrhována změna termínu konání Scholy Pragensis, a to na podzimní období, kdy se žáci a jejich rodiče rozhodují pro studijní obory na středních školách či učilištích a nabídka na této akci by sloužila k orientaci při výběru školy.
V diskusi členové výboru vyjádřili souhlas s hodnocením i s případnou změnou termínu Scholy Pragensis s tím, že by nemělo jít o náborovou akci. Dr. Prokeš podle zkušeností ze zahraničí navrhl prezentovat vedle práce s talentovanou mládeží ve větší míře i práci se sociálně znevýhodněnou mládeží včetně mimoškolního vzdělávání.
Závěr: Výbor b e r e n a v ě d o m í informaci k vyhodnocení sedmého ročníku SCHOLA PRAGENSIS 2002, která bude ve formě Tisku 1046 předložena do Rady hl.m. Prahy.
9. Různé
9.1. Mgr. Martínek seznámil členy výboru se dvěma žádostmi o změnu účelu přidělených grantů hl.m. Prahy v oblasti volného času a jejich zdůvodněním. OMT obě změny účelu doporučuje. Výbor žádosti projednal se závěrem:
a) Výbor s o u h l a s í u DDM Praha 8 s částečnou změnou využití finančních prostředků přidělených na zimní tábory z důvodu snížení počtu pořádaných táborů a s navýšením o částku 10 000,- Kč k původnímu příspěvku na letní tábory.
b) Výbor s o u h l a s í u DDM Praha 6 se změnou využití finančních prostředků přidělených
na akci Rolničkové svátky písní ve výši 50 000,- Kč z důvodu finančního pokrytí grantem
odboru kultury a výstavnictví MHMP a s použitím části této částky ve výši 30 000,- Kč na
úhradu akce “Den dětí u příležitosti 45-ti let existence Domu dětí a mládeže v Praze 6”.
Schváleno jako body usnesení všemi pěti přítomnými členy výboru, t.j. nadpoloviční většinou všech členů.
9.2. P.Szennai informoval o svém jednání s ředitelem Speciálních škol pro sluchově postižené, Praha 2, Ječná 27 a se zástupcem církevního řádu o vlastnictví pozemku pod budovou školy. Řádu byla vrácena v restituci budova bez tohoto pozemku, obrátil se proto na Odbor správy majetku MHMP se žádostí o jeho bezplatný převod. P. Szennai požádal SKU MHMP o podrobnější informaci k výši požadovaného nájmu a perspektivám další existence školy ve stávající budově. Údaje předá Mgr. Leimerová.
9.3. SOU strojírenské v Radotíně - Rada hl.m. Prahy zrušení odložila s vazbou na nabídku
MČ Praha 12 na umístění učiliště na jejím území. Do dnešního dne žádná nabídka nebyla
podána.
Příští jednání výboru : pondělí 17.6. 2002 v 16.00 hod. v zasedací místnosti MHMP Zelený salonek.
Ověřovatelem tohoto zápisu byl určen Ing. Jan Tomčík.
V Praze dne 24. 5. 2002
Zapsala: Mgr. Marta Šmahová, OMT MHMP
------------------------------------- -------------------------------------
Mgr. Ivan Martínek Doc. Ing. Zdeněk Trojan, CSc.
tajemník výboru předseda výboru
-----------------------------------------------
Ing. Jan Tomčík
ověřovatel zápisu
Přílohy:
1. Usnesení 5. zasedání výboru pro výchovu a vzdělávání ZHMP ze dne 20. 5. 2002
2. Prezenční listina
3. Zpráva o vyhodnocení grantů pro volný čas za rok 2001
4. Zpráva o vyhodnocení grantů pro sport a tělovýchovu za rok 2001
Výbor pro výchovu a vzdělávání Zastupitelstva hlavního města Prahy
U s n e s e n í
5. zasedání výboru ze dne 20. 5. 2002
Výbor pro výchovu a vzdělávání Zastupitelstva hlavního města Prahy
I. s o u h l a s í
s navrženými úpravami zadání změn 03 Územního plánu hl.m. Prahy týkajících se
školství tak, jak je uvedeno ve znění usnesení Rady hl.m. Prahy č.0644 ze dne 7.5.2002.
II. b e r e n a v ě d o m í
zprávu o vyhodnocení grantů pro volný čas, kterou přednesl ředitel OMT MHMP
Mgr. Martínek a
ž á d á Mgr. Martínka, aby ve spolupráci se SKU MHMP předložil na příštím jednání
výboru dne 17.6.2002 návrh na vyhlášení grantů pro rok 2003 s ohledem na připomínky a
náměty uplatněné v diskusi na dnešním jednání výboru.
III. b e r e n a v ě d o m í
zprávu o vyhodnocení grantů pro sport a tělovýchovu za rok 2001, kterou přednesl
ředitel OMT MHMP Mgr. Martínek
IV. s o u h l a s í
1. s přidělením šesti bytů schválených usnesením Rady HMP č. 0097 ze dne 29.1.2002 pro pražské učitele těmto učitelům:
- Mgr. Juraji Liškovi, Gymnázium Jana Nerudy, Hellichova 3, Praha 1
- Mgr. Ireně Pražákové, SOU U Krbu 521, Praha 10
- Mgr. Viktoru Liškovi, Jedličkův ústav a školy pro tělesně postižené,
V Pevnosti 4, Praha 2
- Simoně Mitinkové, Základní škola Alžírská 680, Praha 6
- Mgr. Veronice Fojtové, SZŠ a VZŠ 5. května 51, Praha 4
- Mgr. Michalu Hrdličkovi, Gymnázium Voděradská 900/2, Praha 10
2. s přidělením uvolněného bytu 2 + kk po pí Simoně Mitinkové paní PhDr. Dagmar
Ingeborg Kosek, Gymnázium Litoměřická 726, Praha 9
V. u k l á d á
ředitelce SKU MHMP zpracovat jednací řád pracovní komise pro přidělování bytů
učitelům a kritéria pro výběr žadatelů podle zápisu z jednání Výboru pro výchovu a
vzdělávání dne 15.4.2002.
Termín předložení do výboru: 17. 6. 2002
Doc. Ing. Zdeněk Trojan, CSc.
předseda Výboru pro výchovu a vzdělávání