Zápis z jednání Výboru dopravy ZHMP, ze dne 14.1. 2010

 

Přítomni: Ing. David Vodrážka, Ing. Karel Březina, Pavel Ambrož, Mgr. Petra Kolínská, Radek Lohynský, Ing. Vladislav Mareček, Radovan Šteiner, Ing. Petr Valenta, Ing. Antonín Weinert, CSc., RNDr. Jiří Witzany, Ph.D.

 

Omluveni: Ing. Marcel Rückl, Štěpán Šlosár, Ing. Jan Heroudek

 

Ve 14:00 hod. přítomné přivítal a jednání Výboru dopravy ZHMP zahájil předseda Ing. David Vodrážka, který také přivítal nového člena výboru pana Ambrože.

 

Ověřovatelem dnešního zápisu byl navržen Pavel Ambrož.

 

Hlasování:     pro:10      proti: 0     zdržel se: 0

 

Ověřovatelem zápisu byl zvolen Pavel Ambrož.

 

Ing. Vodrážka: Navrhuji schválit zápis z minulého jednání.

 

Hlasování:    pro: 10     proti: 0     zdržel se: 0

 

Zápis z jednání ze dne 3. 12. 2009 byl schválen.

 

Ing. Vodrážka: Ještě před prvním bodem jednání bych požádal paní Ing. Cvetlerovou, aby nás informovala o změně Z – 1000 ÚPn hl. m. Prahy.

 

Navržený program jednání:

 

1.    Informace o rozsudku nejvyššího správního soudu ke změně ÚPn hl. m. Prahy číslo Z – 1000

2.    Schválení programu Výboru dopravy ZHMP na I. pololetí 2010

3.    Informace o bezpečnosti provozu (BESIP)

4.    Projednání usnesení Zastupitelstva MČ Praha 2 ve věci zklidnění severojižní magistrály

5.    Problematika taxislužby na území hl.m. Prahy

6.    Písemná informace k plánovanému zpoplatnění Pražského okruhu

7.    Různé

 

Hlasování:     pro: 10     proti: 0     zdržel se: 0

 

Navržený program byl schválen.

 

Bod 1: Ing. Cvetlerová: Do dnešního dne nemáme písemný rozsudek, takže vám jen poskytnu informace, které zazněly ústně u soudu. Nejvyšší správní soud dne 10.1. projednával žalobu MČ Praha  - Suchdol, MČ Praha – Dolní Chabry a sedmi dalších občanů z této lokality. Žaloba byla v rozsahu cca 24 stran. Body žaloby byly typu šířka okruhu, okruh je širší než původní projekt, okruh je součástí transevropská magistrály, která nemá být vedena v obydlené oblasti či další známé důvody, které již byly projednávány u soudu. Soud všechny tyto body zamítl, pouze jeden bod žaloby potvrdil a to, že ve změně Z – 1000 zrušil opatření obecné povahy na okruh v blízkosti Suchdola. Prakticky to znamená, že celá změna Z 1000 zůstává v platnosti, tedy všechny změny, které byly touto změnou schváleny jsou potvrzeny. Po obdržení rozsudku v písemné podobě necháme vypracovat právní rozklad. Zatím se domníváme, že ponecháme stav tak jak je, protože předmětem změny Z – 1000 nebylo upravovat a stabilizovat okruh. Dále mám informace, že podobná žaloba nás čeká na Zásady územního rozvoje, které nabyly účinnosti přibližně před měsícem. Na příštím jednání Výboru dopravy předpokládám, že budu mít k dispozici rozsudek i jeho právní rozbor, takže bych vás o celé situaci dále informovala.

 

Bod 2: Schválení programu Výboru dopravy ZHMP na I. pololetí 2010

 

Ing. Vodrážka: Návrh programu byl tajemníkem předložen členům výboru v předstihu.

 

Ing. Mareček: Prosil bych bod Cyklodoprava na území hl.m. Prahy přesunout z června na únor.

 

Návrh usnesení: Výbor dopravy ZHMP schvaluje program na I. pololetí roku 2010.

 

Hlasování:     pro: 10     proti: 0     zdržel se: 0

 

Program byl schválen a je přílohou tohoto zápisu.

 

Bod 3: Informace o bezpečnosti provozu (BESIP)

 

Materiál stručně představil Mgr. Jaroslav Mach, pracovník odboru dopravy MHMP. Poskytnutá informace vychází z předběžných údajů Policie ČR. Chtěl bych zmínit informaci, že došlo k meziročnímu poklesu celkového počtu dopravních nehod na přibližně polovinu, což je zaviněno především změnou limitu v zákoně, kdy policie vyšetřuje pouze vážnější dopravní nehody. Z hlediska následků dopravních nehod došlo k nárůstu ve všech ukazatelích. Jak je zřejmé z tabulky v předloženém materiálu, nárůst není nijak dramatický. Vyšší nárůst je patrný v lehkých zraněních, což může být i zapříčiněno tím, že řada řidičů chce, aby dopravní nehodu prošetřila policie a zavolají ji ačkoliv škoda nepřesáhla limit daný zákonem. Řeknou, že se cítí být zraněni, že je bolí hlava a pak je takovéto jednání legislativně v pořádku. Dlouhodobý trend vývoje nehodovosti vyplývá z přiloženého grafu. Oproti předloňskému roku bych ještě rád zmínil velký pokles počtu nehod s chodci a to zejména v poklesu usmrcených a těžce raněných. Dále bych uvedl, že v případě počtu usmrcených Praha již dlouhodobě splňuje cíl Národní strategie bezpečnosti provozu, která stanovila, že v roce 2010 má být v České republice polovina usmrcených oproti roku 2002. Na území hl. m. Prahy tento cíl splňujeme. Stručně bych uvedl aktivity hl.m. Prahy v oblasti zvyšování bezpečnosti. Stále jsou rozvíjeny aktivity v oblasti prevence a stavebních úprav komunikací. V oblasti prevence se zaměřujeme především na výchovu dětí a mládeže, v oblasti zlepšování infrastruktury provádíme např. kompletní rekonstrukce komunikací, úpravy SSZ či drobných úprav zejména v okolí škol. V letošním roce je z rozpočtu hl.m. Prahy pro BESIP vyhrazeno 30 mil. Kč.

 

Diskuze:

 

paní Johnová, o.s. Oživení: Co se týká bezpečnosti silničního provozu, tak jsme uvítali snížení rychlosti na některých hlavních komunikacích např. SJM, ale podle našeho názoru toto snížení není dostatečné. Chtěli jsme požádat Výbor dopravy, aby využil svého vlivu a zasadil se o to, aby byla plošně snížena rychlost na většině komunikací hl.m. Prahy. Dále aby byla na větším území zavedena max. rychlost 50 km/h a aby oblasti s max. rychlostí 30 km/h byly podstatně rozšířeny. V rámci pracovní skupiny k pěší dopravě jsme se podíleli na vzniku Zásad rozvoje pěší dopravy. Víme, že materiál měl projít Radou HMP, což se zatím nestalo. Chtěli bychom tedy zaurgovat, aby tento materiál byl předložen v Radě HMP. Závěrem bych chtěla zmínit, že na projekt Bezpečné cesty do škol bylo v kapitole BESIP vyhrazeno méně peněz a tedy realizace tohoto projektu asi nebude v takovém rozsahu, jak by bylo třeba.   

 

radní Šteiner: K Zásadám rozvoje pěší dopravy sděluji, že v Radě HMP budou projednány cca do měsíce. V důsledku personálních změn v Radě hl. m. Prahy považuji za vhodné, aby i nový pan radní Šlosár byl účasten závěrečné fáze předkládání tohoto materiálu. Ve schváleném návrhu rozpočtu na BESIP je částka snížena o 10 mil. Kč oproti loňskému roku, nicméně 30 mil. Kč je velmi významná částka, za kterou se dá realizovat velmi mnoho úprav. Také z jiných rozpočtových položek, zejména TSK hl.m. Prahy a DP hl.m. Prahy a.s. se provádí akce, které zvyšují bezpečnost silničního provozu např. rekonstrukce tramvajových tratí v rámci, kterých jsou realizovány bezbariérové přechody či nové SSZ.

 

Ing. Weinert: Některé městské části např. MČ Praha 10 mají svoje vlastní programy na zvýšení bezpečnosti přechodů pro chodce. V této souvislosti se chci zeptat, zdali BESIP by mohl být finančně spoluúčasten na těchto akcích.

 

Mgr. Mach: TSK hl.m. Prahy o těchto akcích ví, je v kontaktu s MČ Praha 10 a existuje i smlouva mezi těmito subjekty právě na realizaci podobných opatření.

 

Ing. Valentová, Ústav pro ekopolitiku: Chtěla jsem se zeptat, zdali město bude nějak reagovat na negativní trend posledních dvou let, kdy se zvyšuje počet usmrcených a počet těžce zraněných. Domnívám se, že by to chtělo nějaké koncepční opatření ke zvyšování bezpečnosti silničního provozu.   

 

radní Šteiner: Snižování rychlosti je jedním ze základních koncepčních metod ke zvyšování bezpečnosti, včetně bezpečnosti chodců.

 

Ing. Vodrážka:  Hlasujeme o udělení slova paní Šenarové.

 

Hlasování:     pro: 0       proti: 1     zdržel se: 9

Slovo nebylo uděleno. 

 

Návrh usnesení: Výbor dopravy ZHMP bere předložený materiál na vědomí.

 

Hlasování:     pro: 10     proti: 0     zdržel se: 0

Usnesení bylo přijato.

 

 

Bod 4: Projednání usnesení Zastupitelstva MČ Praha 2 ve věci zklidnění severojižní magistrály

 

Ing. Vodrážka: Chtěl bych říci, že v únoru na příštím jednání budeme mít studii, kterou zadával odbor dopravy MHMP k vyhodnocení dopravního opatření na Legerově ulici. Dále v materiálech máte požadavek MČ Praha 2 na dopravní opatření Wenzigovy ulice. Poprosil bych starostku MČ Praha 2 o úvodní slovo k tomuto bodu.

 

Jana Černochová, starostka MČ Praha 2: Předkládáme vám návrh na zřízení SSZ na ulici Legerova – Wenzigova, která by byla v synchronizaci se SSZ Legerova – Rumunská. Nová SSZ by nevyžadovala další stavebně technická opatření, propustnost Legerovy ulice by zůstala zachována. Obrácením směru v jednosměrné Wenzigově ulici mezi Legerovu a Sokolskou by se umožnil bezkonfliktní výjezd z Vinohrad na Nuselský most a tím by se částečně ulevilo přetížené křižovatce Anglická – Bělehradská. Je to náš návrh, který by mohl být zařazen k požadavkům MČ Praha 4.

 

Ing. Vodrážka: Pokud vím, tak zatím od MČ Praha 4 nemáme žádnou žádost o SSZ nicméně na základě předloženého plánku bych doporučil, aby TSK hl.m. Prahy vytvořila studii k návrhu tohoto opatření a spočítala jakým způsobem by toto opatření ovlivnilo dopravu.

 

Diskuze:

 

Ing. Březina: Nevím, zdali do tohoto bodu patří snížení rychlosti na magistrále. Reakce občanů na toto opatření se velmi různí a já musím říci, že nemám žádný relevantní podklad pro to, abych dokázal občanům argumentovat, že snížením maximální rychlosti ze 70 km/h na 50 km/h se opravdu sníží hluková zátěž. Někteří odborníci tvrdí, že snížení rychlosti u osobních automobilů nemá na hluk vliv. A zaznamenal jsem také občanskou iniciativu „zatrubte u každé dopravní značky 50 km/h“. Zdali tomu dobře rozumím, tak byla odstraněna i noční rychlost 100 km/h na Jižní spojce.  Můžeme dostat nějakou studii o vlivu snižování rychlosti na hlukovou zátěž?

 

radní Šteiner: Podklady máme samozřejmě k dispozici a můžeme je poskytnout. Ovšem vyhodnocení opatření je zatím předčasné. Možná na březnovém jednání výboru by už nějaké drobné vyhodnocení mohlo být k dispozici. Důvodem k tomuto opatření není jenom snížení hluku, ale uvědomme si, že podle zákona se na území obcí jezdí 50 km/h s výjimkou rychlostních silnic a dálnic. Na Jižní spojce je opatření zavedeno i z důvodu bezpečnosti silničního provozu, neboť různé nehody nám pak blokují tuto komunikaci např. i na hodiny, což pak způsobuje velké dopravní problémy v okolní uliční síti.

 

RNDr. Witzany: Bylo by možné definovat cílové množství vozidel na SJM v tomto úseku pro MČ Praha 2?

 

Ing. Vodrážka: Je zřejmé, že MČ Praha 2 by chtěla co nejmenší průjezd vozidel po této komunikaci. Samozřejmě, že technicky řešitelné to je, ale uvědomme si, že z celoměstského významu je třeba hledat nějaký rozumný kompromis mezi městskými částmi. Přeci nejde na problém nahlížet, že za hranicí jedné městské části končí svět.

 

Jana Černochová, starostka MČ Praha 2: Před projednáváním dopravního opatření na Legerově ulici jsme měli se starosty MČ Praha 4 a 11 jednání. Domnívám se, že na nějakém řešení, kdy by se do dané oblasti vpouštěly vozidla pomocí SSZ bychom se shodli.

 

Ing. Pivec: Respektovanost opatření na 5. května je přes 100 %, protože průměrná rychlost je nižší než povolená. K měření hluku na magistrále, sděluji, že jsme hluk měřili před zavedením opatření někdy v červnu. Samozřejmě, že budeme měřit i po zavedení tohoto opatření, ale až budou podmínky aspoň trochu srovnatelné. Počítáme, že pokud budou vhodné podmínky, tak koncem března bychom měření zopakovali. To znamená, že v dubnu by mohlo být vyhodnocení k dispozici. Technicky opravdu není problém vpouštět do určité oblasti určitý počet vozidel. Ovšem regulovat pouze dopravu bez regulace městských funkcí je nevhodné. V loňském roce v listopadu jsme udělali měsíční velmi podrobný průzkum, který trval 24 hodin denně na tranzitní dopravu, která projíždí po SJM. Z tohoto průzkumu vyplývá, že tranzit je cca 5 % vozidel. Ještě bych měl dotaz na paní starostku. Když jsme měli jednání o možné SSZ, byly tehdy zvažovány dvě lokality Wenzigova – Legerova a Legerova  - Boženy Němcové. Většinová shoda byla spíše na lokalitě Legerova  - Boženy Němcové. Ptám se tedy co bylo důvodem ke změně požadavku.

 

Jana Černochová, starostka MČ Praha 2: My hledáme co nejrychlejší řešení, protože situace u nás je nepříjemná. V lokalitě Legerova – Boženy Němcové by bylo nutné stavební povolení a akce by trvala déle.

 

Ing. arch. Václav Vondrášek, zástupce starosty MČ Praha 2: Lokalita Legerova – Boženy Němcové by vyžadovala složité stavebně technické úpravy a stálo by to mnoho peněz a také by to zatížilo klidovou oblast. V lokalitě Legerova – Wenzigova by bylo nutné akorát postavit semafor.

 

Mgr. Kolínská: Myslím, že k tématu bychom se měli vrátit, až bude k dispozici studie zklidnění SJM, kterou zpracovává Útvar rozvoje hl.m. Prahy.

 

Návrh usnesení: Výbor dopravy ZHMP bere předložený materiál na vědomí.

 

Hlasování:     pro: 10     proti: 0     zdržel se: 0

Usnesení bylo přijato.

 

Návrh usnesení: Výbor dopravy žádá radního Šteinera, aby zadal TSK hl.m. Prahy vypracovat studii vlivu návrhu MČ Praha 2 na dopravní situaci v okolí.

 

Hlasování:     pro: 10     proti: 0     zdržel se: 0

Usnesení bylo přijato.

 

 

Bod 5: Problematika taxislužby na území hl.m. Prahy

 

Materiál přednesl Ing. Jiří Bureš, vedoucí oddělení taxislužby odboru dopravy MHMP. Letiště Praha – Ruzyně uskutečnilo nové výběrové řízení na dodavatele služeb taxi. Zadání s námi letiště konzultovalo a i díky tomu se je podařilo přesvědčit, že smluvní doprava, která také zajišťuje služby je sice na patřičné úrovni, ale z hlediska dodržování zákona má už problémy. Letiště v rámci výběrového řízení rozhodlo, že zde budou dva poskytovatelé taxislužby. Smluvní přeprava skončí v polovině letošního roku, kdy skončí smlouva s firmou, která zajišťuje tuto smluvní přepravu.

 

Diskuse:

 

Mgr. Kolínská: Domnívám se, že taxislužba by měla být brána jako součást veřejné dopravy a byla bych ráda, kdyby se podařilo, aby např. vozy taxi jezdily na ekologicky šetrnější pohon např. plyn. 

 

radní Šteiner: Nemyslím si, že taxislužba by měla být brána jako veřejná doprava. Vozy na plyn je jistě dobrý nápad a předám jej prvnímu náměstku primátora JUDr. Blažkovi. Ovšem nemůžeme nutit řidiče taxislužby do koupi těchto vozidel.

 

Návrh usnesení: Výbor dopravy ZHMP bere předložený materiál na vědomí.

 

Hlasování:     pro: 9       proti: 0     zdržel se: 0

Usnesení bylo přijato.

 

 

Bod 6: Písemná informace k plánovanému zpoplatnění Pražského okruhu

 

radní Šteiner: Informace jsou v předloženém materiálu a jen bych připomenul, že předkladatelem vyhlášky je Ministerstvo dopravy ČR a obce ani kraje nemají žádné právo veta, pokud s ní nesouhlasí. Cílem ministerstva je odstranit nezpoplatněné úseky rychlostních silnic a dálnic. Ministerstvo mělo již připravenu vyhlášku se zpoplatněním celého Pražského okruhu. Nám se podařilo písemnou komunikací a osobním jednáním zatím navrhovaný stav odvrátit. Nicméně ministr dopravy Ing. Slamečka trvá na minimálním kompromisu zpoplatnění těch úseků Pražského okruhu, kde je Pražský a městský okruh v provozu současně. Jednání k této problematice ještě proběhnou.

 

Ing. Březina: Chtěl bych pochválit aktivitu pana radního Šteinera. Příkladem může být i D1 v Brně. Nezpoplatněním D1 v okolí Brna dochází k tomu, že lidé z Brna a okolí právě využívají D1 a nezatěžují vnitroměstské komunikace. Myslím, že bychom měli podporovat variantu, a já ji také podporuji, aby nedocházelo ke zpoplatnění Pražského okruhu. Jsem přesvědčen, že zpoplatnění okruhu finančně nepřinese očekávané výsledky, protože občan, který jinak nevyužívá osobním automobilem dálnice a rychlostní komunikace a např. dojíždí za prací do Prahy, raději využije komunikace nižší třídy než, aby si koupil dálniční známku.

 

Ing. Witzany: Je teoreticky možné zpoplatnit pro osobní automobily i radiály spojující Pražský a městský okruh?

 

radní Šteiner: Dálniční známku je pouze možné použít na dálnice a rychlostní komunikace. S ministerstvem dopravy jsme vedli jednání, kde jsme chtěli, aby Pražský okruh nebyl klasifikován jako rychlostní komunikace, čímž by nemohl být zpoplatněn, ale v tom jsme moc neuspěli, neboť investorem Pražského okruhu je ŘSD ČR respektive stát.

 

Ing. Valenta: Také bych se přidal ke kritice zpoplatnění Pražského okruhu. Pražský okruh např. u staveb 513 a 514 v podstatě odříznou Lipence a Zbraslav a předpokládali jsme, že doprava bude právě přesunuta na Pražský okruhu a uleví dopravě v daných lokalitách.

 

radní Šteiner: Byl bych rád, kdyby se příslušné městské části s touto argumentací obrátily na ministra dopravy ČR a podpořily celkovou snahu města.

 

Návrh usnesení: Výbor dopravy ZHMP bere předloženou informaci na vědomí.

 

Hlasování:     pro: 9       proti: 0     zdržel se: 0

Usnesení bylo přijato.

 

Bod 7: různé

 

Mgr. Kolínská: Zaznamenala jsem informace ohledně redukce autobusových spojů v MHD. Konzultoval někdo tuto problematiku s dotčenými městskými částmi?

 

radní Šteiner: Pokud k nějakým změnám dojde budou konzultovány. Dle mého názoru jde o únik pracovních informací z Dopravního podniku hl.m. Prahy.

 

Ing. Prokel, ROPID: Technologický proces předkladu nějakého smysluplného materiálu je takový, že úzce spolupracujeme s Dopravním podnikem, kde je návrh materiálu projednán z technického, technologického a provozního hlediska. Výsledný materiál je možné pak předložit k dalšímu projednání.

 

Ing. Březina: Kdybychom tento materiál mohli mít před sebou? A kdyby mohlo dojít k případným změnám v MHD?

 

radní Šteiner: Záleží na výsledku hospodaření loňského roku a na hospodaření v prvním pololetí letošního roku. Do konce února by mohl být krátký písemný materiál k dispozici. Samozřejmě, že nejprve dojde k projednání problematiky i tady na výboru a následně k možné realizaci tohoto opatření. Dále chystáme z finančních prostředků evropských fondů velmi rozsáhlé rekonstrukce tramvajových tratí zejména na letní období, což se i promítne právě do možných změn v MHD.

 

Ing. Mareček: Navrhuji usnesení Výboru dopravy, že pokud bude problematika změn v MHD aktuální, obdržíme materiál nejpozději na březnovém jednání.   

 

Hlasování:     pro: 9       proti: 0     zdržel se: 0

Usnesení bylo přijato.

 

RNDr. Witzany: Chtěl jsem se zeptat zdali by nebylo vhodné projednat ve výborech outsourcingové služby na servis vozů metra Dopravního podniku hl.m. Prahy. A v této souvislosti bych se zeptal, jaká je plánovaná životnost starších vozů metra a jaká je jejich plánovaná obnova.

 

radní Šteiner: Určitě všichni zastupitelé obdrželi informaci o obnově vozového parku metra. Přesto na březnovém jednání výboru můžeme poskytnout aktualizovanou informaci. V současné době jsou provozovány nové vozy metra M1 a rekonstruované 8171 M. Z těch starých ruských vozů už není provozován ani jeden. Outsourcingové služby pro servis budou tedy zajišťovány pro vozy M1 a 8171 M. Životnost vozů M1 se odhaduje mezi 40 až 50 lety. Životnost vozů  8171 M je stanovena minimálně na polovinu doby nových vozů. V praxi se zatím ukazuje, že životnost rekonstruovaných vozů se bude spíše blížit životnosti nových vozů.

 

Ing. Mareček: Navrhuji v již schváleném programu na první pololetí letošního roku do březnového jednání zařadit bod o obnově vozů metra spolu s informací o outsourcingových službách na obnovu vozů.

 

Hlasování:     pro: 9       proti: 0     zdržel se: 0

Usnesení bylo přijato.

 

Ing. Mareček: Obdržíte od ROPIDu CD  s anketním průzkumem kvality a využití PIDu.

 

Ing. Prokel: Vzhledem k pokročilé hodině budu stručný. Potřebné informace máte na přiloženém CD. Jen bych podotkl, že průzkum potvrdil dobré postavení PIDu a využívání MHD u široké veřejnosti.

 

 

 

 

 

Ing. David Vodrážka

předseda výboru dopravy

 

 

 

 

 

Pavel Ambrož

ověřovatel zápisu

 

 

 

 

 

Ing. Jan Heroudek

tajemník výboru dopravy

 

 

 

 

Příloha zápisu:

 

Program jednání Výboru dopravy ZHMP

na I. pololetí roku 2010

 

 

14.1. 2010 - od 14.00 hod v zasedací místnosti Nové rady

 

  • Schválení programu Výboru dopravy ZHMP na I. pololetí 2010
  • Informace o bezpečnosti provozu (BESIP)
  • Projednání usnesení Zastupitelstva MČ Praha 2 ve věci zklidnění severojižní magistrály
  • Problematika taxislužby na území hl.m. Prahy
  • Písemná informace k plánovanému zpoplatnění Pražského okruhu

 

 

11.2. 2010 - od 14.00 hod v zasedací místnosti Nové rady

 

  • Vyhodnocení zúžení severojižní magistrály na území MČ Praha 2
  • Automobilová doprava v centru hl.m. Prahy (navrhovatel Pavel Ambrož)
  • Městský okruh – aktuální stav přípravy a realizace
  • Radlická radiála včetně informace o průzkumné štole (přesun z prosince)
  • Cyklodoprava na území hl.m. Prahy

 

 

 

11.3. 2010 - od 14.00 hod v zasedací místnosti Nové rady

 

  • Preference MHD (přesun z prosince)
  • Rozvoj tramvajové dopravy a připravované rekonstrukce tramvajových tratí 
  • Návrhy změn ÚPn vlny 07
  • Připravované rekonstrukce hlavních komunikací na území hl.m. Prahy
  • Obnova vozů metra, informace o outsourcingových službách na obnovu vozů metra

 

 

15. 4. 2010 – cca od 14.00 hod místo a přesný čas bude upřesněn

 

  • Výjezdní zasedání po modernizovaných železničních tratích (Praha – Libeň – Běchovice), včetně informací o železniční infrastruktuře

 

 

13.5. 2010 - od 14.00 hod v zasedací místnosti Nové rady

 

  • Vyhodnocení zimní údržby na komunikacích TSK hl.m. Prahy
  • Vyhodnocení dopravně statistických údajů za rok 2009
  • Projednání konceptu celoměstsky významných změn
  • Návrhy změn ÚPn vlny 06

 

 

10.6. 2010  - od 14.00 hod. v místnosti č. 349

 

  • Informace o přípravě Evropského týdne mobility 2010
  • Stav přípravy prodloužení trasy metra A
  • Stav výstavby jižní části Pražského okruhu
  • Letový provoz nad územím hl.m. Prahy (navrhovatel Pavel Ambrož)
25. ledna 2010
25. ledna 2010